O nas

Czym jest Simple Quartet? To zespół pasjonatek muzyki, które wierzą, że dźwięki potrafią wyrazić więcej niż słowa. Choć połączyła nas pasja grania i wyrażania siebie, każda z nas jest indywidualistką, posiadającą swój własny muzyczny świat. Nasze „muzyczne porozumienie” widać przede wszystkim podczas występów, za które zbieramy bardzo dobre oceny i recenzje.
Oprócz pasji łączy nas również odwaga w poszukiwaniu nowych dróg rozwoju. Nie boimy się sięgać po utwory popularne, które w aranżacji na kwartet smyczkowy brzmią nietuzinkowo. Nie stronimy również od klasyki, która w naszym mniemaniu potrafi nadać wydarzeniom odpowiedni klimat.
Jako kwartet występujemy podczas różnych uroczystości: od ślubów i bankietów, przez koncerty plenerowe, wystawy, po wydarzenia branżowe. Energię do dalszej pracy daje nam uśmiech zadowolonych słuchaczy i możliwość uczestniczenia w najważniejszych momentach ich życia.

Simple Quartet tworzą:

ANNA SICIAK – I skrzypce
Uwielbia słowacki i węgierski folklor. W wolnych chwilach zamienia smyczek na rakietę tenisową.

Anna Siciak SImple Quartet

KORNELIA IGNAS – II skrzypce
Fascynują ją ludzie, ale najbardziej lubi swoje dwa koty. Śpiewa nie tylko pod prysznicem.

fot Piotr Sołtys; Simple Quartet; 0449

MICHALINA MATIAS – altówka
Mówi po niemiecku, jeździ konno i żaden gatunek muzyki nie jest jej obcy. Zarywa noce, aby stworzyć aranżacje dla Simple Quartet.

fot Piotr Sołtys; Simple Quartet; 0119

KLAUDIA BOROWIEC – wiolonczela
Lubi szybką jazdę samochodem i matematykę. Najlepsza tamburmajorka wśród wiolonczelistek.

fot Piotr Sołtys; Simple Quartet; 0412